Найважливіше про газоблоки від «БудБлок»

Газобетон і газобетонні блоки

Газобетон є штучним пористий камінь і є популярним будівельним матеріалом сучасності. Газобетонні блоки відрізняються високою міцністю і легкістю, і крім того, газобетон повністю екологічний, що дозволяє використовувати його в будівництві споруд, які цілком відповідають сучасним нормам безпеки.

Як і де з’явився газобетон

У 30-х роках 20-го століття в Швеції був винайдений спосіб виготовлення пористого бетону за допомогою автоклавного твердіння. З тих самих пір принцип виробництва газобетону за своєю суттю не змінився. Еволюціонували тільки корисні якості матеріалу, такі як показники міцності, теплопровідності, паропроникності, а також розширювалися сфери його застосування. Темпи зростання великих міст і масштаби будівництва зажадали нового практичного і надійного будівельного стінового матеріалу, ним став газобетон, з якого почали зводити багатоповерхові будівлі.

Найбільшу популярність газобетон отримав в країнах Європи. Німеччина, Польща, а також країни Скандинавії активно використовують в будівництві газобетонні блоки. Широке застосування газобетону у країнах східної Європи почалося не так давно, в кінці минулого століття, і тут лідерами стали балтійські країни.

Газобетон, пінобетон і газосилікат: основні відмінності

Розглянемо відмінності між газобетоном, пінобетоном і газосиликатом, оскільки споживачі не завжди розуміють різницю між ними. Всі ці матеріали відносяться до групи комірчастих бетонів. Їх головна відмітна особливість — пористість, і як наслідок, зниження щільності матеріалу і його легка вага.

Існують два основних типи пористого бетону: газобетон і пінобетон. Різниця між ними в технології виготовлення. Газобетон виробляється і формується до товарного стану тільки на заводах. Технологія ж виробництва пінобетону дозволяє виробляти його в безпосередній близькості від місця будівництва. Тому пінобетон проводиться як правило маленькими партіями на невеликих підприємствах.

Газосилікат — це також газобетон з додаванням кварцового піску і вапняного в’яжучого. Майже весь випускається в нашій країні газобетон відноситься до класу газобетоносілікатов, тобто до ніздрюватих бетонів на змішаному в’язкому, як правило цементно-вапняному.

Автоклавний і неавтоклавний ніздрюватий бетони

Інша суттєва відмінність — автоклавний і неавтоклавний ніздрюватий бетон. Комірчасті блоки автоклавного твердіння — це матеріал, властивості якого формуються за рахунок високої температури, тиску (12 атмосфер) і дії пара.

Неавтоклавні пористі бетони — це звичайний поризована цементно-піщаний розчин, що застигає при стандартній температурі і не піддається технологічній обробці.

Однак під газобетоном в більшості випадків розуміють саме автоклавний ніздрюватий бетон, а ось пінобетон зазвичай не має на увазі процесу автоклавування (див. Автоклав *).

Автоклав — апарат для проведення різних процесів при нагріванні і під тиском вище атмосферного. У цих умовах досягається прискорення реакції і збільшення виходу продукту. Саме на цьому принципі засновані автоклави для виробництва газобетону.

Сировина для газобетону

Головні інгредієнти для виробництва газобетону це: вапно, цемент пісок або летюча зола і зворотний шлам, алюміній.

(Увага: Для виробництва вапна завод «Строммашина» виробляє спеціальне обладнання — обертові трубчасті печі. В даний час, завод спільно з партнерами відпрацьовує виробництво шахтних печей для випалювання вапна. Для підбору типу печі або запиту за типорозміру і продуктивності конкретних типів печей випалювання вапна, а також для консультацій по обладнанню для виробництва цементу, для розмелювання і класифікації пескаЮ шламу просимо надсилати запити по контактними даними в розділі «Контакти» нашого сайту).

Принцип виробництва і порядок змішування

Основним принципом у виробництві газобетону є точний за часом і чітко послідовний порядок змішування:

— перекачування в міксер піщаного і зворотного шламів

— впровадження цементу або вапна, води

— ретельне змішування компонентів

— впровадження алюмінієвого шламу, — добавка води

— видача перемішаного шламу в форму

переваги газобетону

Газобетон має кілька суттєвих переваг перед пінобетоном:

більша міцність при порівнянній вазі: для досягнення пінобетоном порівнянних показників по міцності, щільність (відповідно, і вага) пінобетонних блоків буде в 1,5 рази більше, ніж у газобетону;

теплопровідність: за рахунок більшої кількості пір показники теплопровідності у газобетонних блоків значно перевершують показники пінобетону;

геометрія блоків: оскільки газобетон виробляється на сучасних європейських виробничих лініях, це дозволяє отримати блоки з ідеально точними розмірами (відхилення до 1 мм). У пінобетону відхилення в розмірах досягають 3-4 мм.

Купуйте газоблоки в Івано-Франківській області на сайті: (http://www.budblok.if.ua/)